Hlavní navigace

Google představuje Project Glass, sci-fi bude brzy realitou

Sdílet

Jared Newman 5. 4. 2012

Demonstrační video s názvem Project Glass: One day... ukazuje, jak by brýle mohly vypadat a fungovat. Hlavním hrdinou spotu je běžný uživatel vykonávající všední denní rutiny, avšak namísto smartphonu využívá speciální brýle, jež lze ovládat hlasovými příkazy. Jedná se především o zasílání zpráv, plánování schůzek, zjišťování informací o počasí, pořizování fotografií, hledání nejlepší pěší trasy či uskutečnění video hovoru. Notifikace a vyskakovací menu se jednoduše zobrazují v zorném poli uživatele, který na ně reaguje hlasovými příkazy.

Dle příspěvku na sociální síti Google+ nyní společnost sbírá názory a připomínky svých zákazníků. Na stránce si můžete prohlédnout také několik fotografií, které ukazují, jak brýle doopravdy vypadají na různých osobách.

Google zatím nezveřejnil žádné podrobnější informace, jež by celý koncept blíže popisovaly, avšak z fotografií je patrné, že je pravá obroučka brýlí výrazně silnější (zřejmě je v ní ukryta potřebná elektronika) a nese malý průhledný displej.

„Tuto informaci sdílíme už nyní, protože chceme o produktu diskutovat a slyšet a vaše cenné nápady,“ píše se na sociální síti. „Pořídili jsme tedy několik fotografií ukazujících, jak tato technologie vypadá, a vytvořili video demonstrující, co vše by vám zařízení mohlo nabídnout.“

Jedná se o vůbec první oficiální zprávu ze strany Googlu týkající se projektu vývoje brýlí s rozšířenou realitou. V únoru zveřejnil americký deník The New York Times informaci o tom, že se společnost Google chystá v tomto roce uvést na trh speciální brýle, jež by se měly prodávat za cenu v rozmezí 250 až 500 amerických dolarů. Na vývoji údajně pracuje „Google X“, oddělení experimentující s moderními technologiemi. Autoři příspěvku zveřejněného na Google+ vývojářskou skupinu označují jako Google[x].

 

Zdroj: PCWorld.com Plus.google.com

Našli jste v článku chybu?