Hlavní navigace

Google Play – nový Android Market

Sdílet

Jared Newman 7. 3. 2012

Společnost Google ve svém včerejším blogovém příspěvku oznámila spuštění nové služby Google Play, jež má spojovat obchod s aplikacemi Android Market, webové hudební úložiště Google Music a elektronické knihkupectví Google eBookstore. Všechny zmíněné služby nyní odkazují na adresu play.google.com a v několika následujících dnech má být také aplikace Google Market předinstalovaná v zařízeních běžících na OS Android upgradována na Google Play Store.

Jedná se však o z měnu především v názvu a vzhledu služby, ne funkcionalitě. Uživatelé mohou nyní nakupovat mobilní aplikace, hudbu, filmy a e-knihy pod jednou doménou a unifikujícím logem Play. Nutno zmínit, že se tedy ani pro Českou republiku nic nezměnilo a ze všech zmíněných služeb máme zatím dostupné pouze aplikace.

Z hlediska marketingové strategie je rozhodnutí Googlu sjednotit služby zcela pochopitelné. Společnost se snaží zjednodušit přístup ke svým službám napříč mobilními zařízeními, aby mohla plně konkurovat populárnímu online obchodu iTunes z produkce společnosti Apple. Díky Google Play mohou uživatelé využít cloudového úložiště, kde budou mít k dispozici veškeré své zakoupené aplikace, knihy i multimédia. Google rovněž podotýká, že si svou hudbu, filmy, či knihy mohou uživatelé vychutnat i offline, pouze označí data, která si přejí synchronizovat s pamětí na svém zařízení.

 

Zdroj: googleblog.blogspot.com, PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?