Hlavní navigace

Google Nexus One se během prvního týdne na trhu neprosadil

Sdílet

Adam Šoltys 15. 1. 2010

Nexus One zažil žalostný první týden na pultech obchodů

"Zabijákovi iPhonu", jak se novému telefonu Google Nexus One s oblibou přezdívá, se během prvního týdne v prodeji moc nedařilo a podíl mobilních zařízeních značky Apple se mu nikterak neohrozil. Podle statistik analytické společnosti Flurry se totiž v prvním týdnu po uvedení Nexusu na trh podařilo prodat jen asi 20 500 kusů Google telefonu. To je silně pod očekáváním mnohých odborníků, kteří ihned po představení Nexusu předpovídali brzkou válku mezi inteligentními telefony Apple a Google. Zatímco se však armáda iPhonů neustále rozšiřuje a upevňuje své pozice, hrstka Nexusů se ukrývá v lesích a na sebemenší ohrožení přístrojů Apple nemůže zatím ani pomýšlet.

Když porovnáme první týden mobilu Nexus One s jiným zařízením vybaveným operačním systémem Google Android, Motorolou Droid, je na tom přístroj Googlu více než desetkrát hůře. Motorola totiž prodala na 250 000 svých Droidů během prvního týdne na trhu. A pokud jde o zmiňovaný iPhone, dokázal Apple (u třetí generace přístroje) prodat hned v prvním týdnů 1,6 milionu kusů.

Za nízkým prodejem nových zařízení Nexus One stojí především jeho špatná dostupnost. Zatím jej lze totiž koupit pouze skrze internetový obchod Googlu, a to jen ve čtyřech zemích světa - Spojených státech, Velké Británii, Singapuru a Honkgkongu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).