Hlavní navigace

Google Nexus 7: Full HD displej, několikanásobný výkon a pouze 30dolarová přirážka

Sdílet

Jan Bednařík 26. 7. 2013

Stejně jako loňský model 7palcového tabletu i nový Nexus 7 pochází z produkce tchajwanského výrobce Asus. Co se změnilo? Nový tablet je o 2 mm tenčí, i rámečku okolo vertikálních stran displeje na obou stranách chybí 3 mm, díky čemuž by mělo být zařízení více ergonomické.

Největší změnou je však jednoznačně rozlišení displeje, jež nový model navyšuje hned dvakrát. Na stejných sedmi palcých tablet nabídne Full HD (1920 x 1080) rozlišení s hustotou 323 ppi. Tablet je vybaven 1,5GHz čtyřjádrovým CPU Qualcomm Snapdragon S4 Pro, který má být dle tvrzení Googlu o 80 % rychlejší, než Nvidia Tegra 3, jíž je osazen loňský model. Také 400MHz grafický čip Adreno 320 údajně navyšuje výkon až 4krát. Nutno zmínit, že v tomto ohledu se zjevně nejedná o marketingový trik. Výkon obou zařízení poměřili redaktoři technologického magazínu Androidpolice a ukázali, že novinka značně převyšuje výkon loňského modelu.
nexus 7 comparison

Oproti předchozímu modelu je novinka tenčí, má displej s vyšším rozlišením, výkonnější hardware a baterii s nižší kapacitou. Přesto dle výrobce při běžné činnosti vydrží na jedno nabití běžet o jednu až dvě hodiny déle. Přidává také 5MPx zadní kameru, podporu sítí LTE, standard 802.11a pro Wi-Fi modul a z výroby poběží na poslední verzi Androidu 4.3 (upgrade na 4.3 lze provést i na modelu 2012).

Tablet přijde na americký trh již 30. července za cenu 229 dolarů (16GB varianta), což je o 30 dolarů více oproti loňskému modelu. Nárůst výkonu, jemnější displej a hromada nových funkcí nicméně za zvýšenou cenu jistě stojí. Kdy se tablet dostane na evropský (potažmo český) trh zatím není známo.

Další informace o tabletu Nexus 7 naleznete na oficiálních stránkách výrobce, podívejte se také na produktové video.

 

Zdroj: Google.com/nexus/7Googleblog.blogspot.cz/Androidpolice.com/

Našli jste v článku chybu?