Hlavní navigace

Google nabízí novou funkci pro nákupy na internetu

6. 4. 2010

Sdílet

Nová funkce ve vyhledávání: Nakupování s Googlem


Společnost Google spouští novou funkci vyhledávání – Nakupování. Nástroj umožňuje najít zboží a ceny na internetu přímo na serveru www.google.cz. Sběr informací o zboží a cenách probíhá automaticky – systém prohledává miliony webových stránek a vybírá informace o ceně produktu a jeho fotografii. Díky této nové technologii dostávají uživatelé Google informace z tisíců českých internetových obchodů a mohou najít nejrůznější zboží.

Pokud jsou na serveru obchodu pro jeden druh zboží uvedeny dvě ceny – se slevou a bez – pak Google ukáže tu nejlepší nabídku. S pomocí Nákupů Google lze také srovnávat ceny v různých internetových obchodech nebo omezit hodnotu zboží rozpočtem.

Nákupy Google jsou dalším krokem k tzv. univerzálnímu vyhledávání (universal search), kdy je možné na stránce s výsledky vyhledávání ihned uvidět veškeré nezbytné informace v různých formátech – například promítání filmů, nabídka lokalit a jejich umístění na mapách, video a obrázky vztahující se k dotazu a nyní i zobrazení nejvýhodnějších nabídek zboží.

Využití služby je jednoduché, stačí napsat název zboží do vyhledávacího řádku na stránce Google, poté kliknout na už známý odkaz „Zobrazit možnosti...“, umístěný na liště nad výsledky vyhledávání, a vybrat v levém sloupci „Nakupování“.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).