Hlavní navigace

Google Music má prý velkou šanci na úspěch

5. 9. 2010

Sdílet

Trh s digitální hudbou se stává čím dál lukrativnějším – prodej CD nosičů upadá a tržby společností prodávajících online stále stoupají. Není tak divu, že Google již delší dobu jedná s hudebními studii o své nové službě Google Music. Ta by měla uživatelům umožňovat ukládat zakoupené písničky na serverech Googlu, díky čemuž by je mohli kdykoli a z jakéhokoli zařízení (například z mobilního telefonu) přehrávat. A je vidět, že velké nahrávací společnosti vstup Googlu na trhu vítají.

"Konečně je zde společnost s dostatečnými prostředky, která by mohla vytvořit službu konkurenceschopnou iTunes," shodli se podle agentury Reuters tento týden na jednání nejmenovaní představitelé velkých nahrávacích společností s tím, že "dalšího velkého hráče na trhu hudební průmysl velmi potřebuje."

Na trhu s digitální hudbou v současné době dominují iTunes, díky čemuž má Apple velmi silnou pozici při vyjednávání cen. S podporou velkých nahrávacích studií by však služba Google Music, která bude spuštěna na podzim, měla mít velkou šanci na úspěch.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).