Hlavní navigace

Google dostal drobnou pokutu za sběr dat z nechráněných Wi-Fi sítí

Sdílet

Christina DesMarais 16. 4. 2012

Celý případ, za nějž byl Google nařčen, se odehrál před necelými dvěma roky, kdy automobily společnosti Google pořizující fotografie pro službu Street View současně sbíraly data z okolních nechráněných Wi-Fi sítí. Americký deník The New York Times informoval, že komise FCC zabývající se osudem nasbíraných nechráněných dat nyní společnosti Google uložila pokutu za úmyslné zdržování jejího vyšetřování.

Google sdělil, že se velice omlouvá za nechtěné shromažďování dat, jež obsahovala mimo jiné i osobní informace jako hesla nebo emaily, z nešifrovaných Wi-Fi sítí. Komisi FCC původně odpověď americké společnosti stačila. Google však údajně později opakovaně nereagoval na výzvu k vydání inkriminovaných dat s tím, že prohledávání emailů zaměstnanců by bylo obtížné a jmenování konkrétních zaměstnanců by nesloužilo k užitečným účelům.

Přesto FCC rozhodla, že sběr dat nebyl ilegální, neboť nasbírané informace nebyly šifrovány. Komise taktéž nenašla vhodný precedent, na jehož základě by mohla sběr dat napadnout. Pokud však Google opravdu odmítal vydat informace o nasbíraných datech, stále se nabízí otázka, co se společnost snažila skrýt. FCC si navíc s případem zřejmě opravdu neví rady a snaží se spíše na problém se sběrem dat upozornit, neboť pro společnost s majetkem přesahujícím 200 miliard dolarů je pokuta ve výši 25 tisíc dolarů jen jakýmsi symbolickým gestem.

 

Zdroj: PCWorld.com, NYTimes.com

Našli jste v článku chybu?