Hlavní navigace

Google do Česka přináší Knihy, čeština se však nekoná a uživatelé čtečky Kindle se mohou jít klouzat

Sdílet

Jan Bednařík 18. 7. 2013

V úterý jsme vás informovali o novém designu webové verze obchodu Google Play, přičemž jsme srovnávali českou a zahraniční verzi, kdy si našinec mohl vybírat pouze z mobilních aplikací. To se od včerejška změnilo a Češi tak mohou nově nakupovat rovněž elektronické knihy v rámci kategorie prostě nazvané jako Knihy. Google se honosí nabídkou více než 2 milionů světových titulů, nicméně v češtině zde zatím nenaleznete ani jednu knihu. Společnost na oficiálním blogu přesto slibuje, že se nabídka o knihy v češtině postupně rozšíří. V nabídce najdete jak placené tak bezplatné tituly.

Zásadní problém však nastává u formátů e-knih, respektive ochrany těchto digitálních děl. Google totiž staví na platformě Adobe eBook, kdy je u většiny titulů využit ochranný mechanizmus DRM. Pro přenos knih do elektronických čteček je nutné využít software Adobe Digital Editions, který musí podporovat také cílové čtečky. Ze hry jsou tak vyřazeny oblíbené čtečky Kindle od Amazonu, které Google oficiálně označuje za aktuálně nepodporované. Ano, ochranu DRM lze dnes pomocí speciálních programů prolomit, ale to už se bavíme o neoficiální (nelegální) cestě. Pakliže vlastníte jinou e-čtečku, prohlédněte si seznam podporovaných zařízení.

Kromě elektronických čteček lze knihy číst také ve webovém prohlížeči Chrome a na zařízeních s OS Android nebo iOS prostřednictvím aplikace Google Play Books.

 

Zdroj: Google-cz.blogspot.czSupport.google.com

Našli jste v článku chybu?