Hlavní navigace

Google dnes v ČR spustil GPS navigaci pro platformu Android

1. 6. 2011

Sdílet

Americká korporace Google dnes jistě potěšila nejdenoho majitele mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Počínaje včerejší půlnocí byla totiž na území České republiky zprovozněna navigační služba, jež je implementovaná v rámci aplikace Google Mapy. Jedná se o online GPS navigaci, jež poběží na všech zařízeních s OS Android verze 1.6 a vyšší.

Kromě pouhé navigace budou mít uživatelé k dispozici některé další užitečné funkce. Například nebude nutné nastavit přesnou adresu požadované destinace, nýbrž budete moci zadávat částečné informace, jako kdybyste vyhledávali na Googlu. Při kolizi výsledků si pak pouze zvolíte ten správný. V průběhu navigace bude rovněž možno nastavit specifická místa jako čerpací stanice, restaurace nebo parkoviště, u nichž si přejete zastavit. Na nepřehledných dopravních uzlech pak jistě uživatelé ocení službu Street View, jež zobrazí reálný náhled na konkrétní komunikaci z pohledu řidiče a dokonce graficky naznačí, který pruh zvolit či kam správně najet. Funkce vyhledání hlasem pak dle slov společnosti Google „ušetří spoustu nervů a času“ při zadávání adresy pomocí klávesnice zařízení. O zpracování slovních instrukcí se v tomto případě však nestará samotné zařízení, nýbrž cloudová služba Googlu. Pro Android 2.0 a vyšší bude navíc k dispozici hlasové navádění.

Vzhledem k povaze navigace i veškerých zmíněných služeb je nezbytné neustálé připojení k internetu, což může Google znevýhodňovat ve srovnání s konkurenčními offline navigacemi. Na druhou stranu je nabídka funkcionalit opravdu bohatá a záleží už tedy pouze na uživateli, zda se mu vyplatí investovat do případných internetových paušálů.

Další informace včetně demonstračních videí naleznete na oficiálních stránkách, či blogu českého Googlu.

 

Úvodní foto: © Maksym Dykha - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).