Hlavní navigace

Google chystá pro prohlížeč Chrome ovládání hlasem

27. 5. 2010

Sdílet

"Zadej adresu pcworld.cz, otevři kategorii Hardware, vyhledat slovo..." pomocí takovýchto hlasových povelů byste již za pár let mohli brouzdat po našich internetových stránkách. Google totiž na své konferenci I/O v San Francisku oznámil, že vyvíjí technologii rozpoznávání řeči pro svůj browser Chrome. Hlasové povely při brouzdání po internetu by se tak měly podle zástupců společnosti stát naprostou samozřejmostí.

Podobné technologie podle Googlu vyvíjí navíc již i konkurence, což by mělo vytvoření kvalitního software v této oblasti výrazně uspíšit. Každá firma by totiž jistě chtěla přijít s hlasovým ovládáním internetu jako první. Kdy to ale bude není jasné. Letos zřejmě ještě určitě ne, jelikož si zatím nikdo netroufá ani odhadnout datum uvedení takové technologie na trh, což naznačuje teprve ranou fázi vývoje.

Technologie rozpoznání hlasu pro ovládání operačních systémů již existují řadu let a jsou neustále vylepšovány. Právě hlasové povely pro extrémně různorodé prostředí internetu jsou ale jednou z hlavních překážek hromadného používání hlasu při práci na počítači.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).