Hlavní navigace

Google Chrome přebírá otěže jako nejpoužívanější internetový prohlížeč

Sdílet

Daniel Ionescu 21. 5. 2012

Dle analytické společnosti StatCounter je aktuální jedničkou mezi prohlížeči celosvětově Google Chrome. Po letech postupného ukusování z tržního podílu prohlížeče Internet Explorer se Chrome dostal do čela s 32,76% podílem, zatímco se IE propadl na 31,94 %.

stat counter

Před pouhým rokem přitom držel s 43 % první příčku Internet Explorer následován browsery Mozilla Firefox a Google Chrome s podíly 29 % a 19 %. V následujících 12 měsících se však situace markantně změnila, když IE ztratil 12 %, zatímco podíl prohlížeče Chrome narostl o 13 % právě na úkor browserů IE a Firefox.

V úvodu článku jsme uvedli, že se jedná o první případ, kdy Chrome v pomyslné bitvě prohlížečů předstihl IE a nad jeho hladinou se drží již týden. Dle společnosti StatCounter nicméně Chrome předběhl IE již dříve a sice v měsíci březnu na pouhý jeden den. Jednalo se však dle výsledků měření pouze o několik desetin procenta.

Chrome se nyní těší celosvětovému prvenství, nicméně například v Severní Americe má prohlížeč z produkce společnosti Google ještě co dohánět. IE se zde stále těší podílu 37 %, zatímco Chrome se drží na druhé příčce s podílem 23 %.

 

Zdroj: PCWorld.com Gs.statcounter.com

Našli jste v článku chybu?