Hlavní navigace

Google Chrome poráží Apple Safari

3. 1. 2010

Sdílet

2009: Google Chrome letí vzhůru, Internet Explorer strmě dolů

Podle statistik monitorovací společnosti Net Applications se v prosinci loňského roku podařilo prohlížeči Google Chrome dostat na třetí pozici na trhu, kterou až doposud drželo Safari z dílny společnosti Apple. Pouze 16 měsíců od svého vstupu na trh se tak podařilo browseru Google Chrome stát světovou trojkou.

Během prosince vzrostl podíl Google Chrome o 0,7 procenta, což je vůbec nejvíce od jeho uvedení na trh v září 2008, na konečných 4,63 procent. Browser Apple Safari zaznamenal nárůst o 0,1 procenta a zvedl tak svůj tržní podíl na 4,46 procenta, což ovšem na nového konkurenta nestačilo. Za tak silným růstem Google Chrome zřejmě stojí vydání jeho verzí pro operační systémy Mac OS X a Linux.

Poměrně překvapivě se během prosince vyvíjel podíl prohlížeče Firefox, který překvapivě 0,1 procenta ztratil a zakončil rok 2009 s podílem 24,6 procentních bodů. Do záporných čísel se přitom browser firmy Mozilla dostává jen velmi zřídka.

Naproti tomu pokles Internet Exploreru zřejmě nikoho překvapit nemůže, přestože činil během měsíce téměř celé procento. IE tak zakončil loňský rok s podílem 62,7 procenta.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).