Hlavní navigace

Google chce 3D operační systém, koupil si na to firmu BumpTop

3. 5. 2010

Sdílet

Google si koupil "know-how" na vytváření 3D prostředí v operačním systému

Zkratka "3D" se bude v oblasti informatiky a spotřebitelské elektroniky objevovat v následujících letech zřejmě stále častěji a častěji a na této nové módní vlně se chce přiživit kde kdo - ať už tvůrci filmů, televizí či operačních systému. Právě také Google si zjevně nechce nechat ujít 3D éru a rád by tuto technologii využil i ve svých systémech. Nasvědčuje tomu jeho nově oznámený nákup společnosti BumpTop, který vyvinula program na vytvoření 3D plochy v operačních systémech Windows a Mac. Za jakou částku bude akvizice provedena zveřejněno nebylo.

Přestože 3D prostředí v operačních systémech fungovalo v uplynulých letech spíše jako zábavné zpestření než praktická funkce, v posledních měsících s prudkým rozvojem dotykových displejů dostává využití 3D úplně jiný "rozměr". Podívejte se na praktickou videoukázku, co vše program BumbTop uživateli s dotykovým displejem umožňuje:

 

 

S přechodem firmy BumbTop pod křídla Googlu však bohužel končí možnost stažení této bezplatné utilitky pro Windows a Mac. Pokud si tedy chcete 3D plochu vyzkoušet, máte na její stažení čas pouze do konce tohoto týdne. Udělat to můžete přímo na stránkách BumbTop.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).