Hlavní navigace

Google brání HTC ve sporu o patenty s firmou Apple

7. 3. 2010

Sdílet

Google popírá obvinění Applu o porušování patentů a staví se na stranu HTC

Google jasně podpořil tchajwanského výrobce mobilních telefonů HTC ve sporu se společností Apple, jež obvinila jihoasijskou společnost z porušení dvacítky patentů spojených s iPhonem.

"Přestože nefigurujeme jako strana tohoto soudního sporu, stojíme za naším operačním systémem Android a partnery, kteří nám ho pomohli vyvinout," uvádí Google ve svém prohlášení na podporu HTC. Apple totiž sice ve svém obvinění Google ani jeho operační systém Android nezmiňuje, vadí mu však podoba uživatelského prostředí telefonů HTC, což je čistě záležitost software, který dodává právě Google. Celá polovina z údajně porušených patentů se navíc týká zařízení Nexus One, kterému se často přezdívá Google Phone.

Čtěte také: Nenecháme si krást patenty, říká Apple a žaluje HTC

"Konkurenci považujeme za zdravou, naši konkurenti by ale měli vytvářet své vlastní technologie a nekrást ty naše, " řekl v emotivním vystoupení Steve Jobs, šéf společnosti Apple. Jablíčkářská společnost je v současně době již ve sporu s jiným gigantem - finskou Nokií. Spor o patenty se severským výrobcem telefonů již došel tak daleko, že Apple požaduje, aby se výrobky se značkou Nokia vůbec nesměly prodávat na americkém území.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).