Hlavní navigace

Google aktualizuje Hangouts a síť Google+, těšte se na podporu SMS nebo kouzla s fotografiemi

Sdílet

Jan Bednařík 29. 10. 2013

Asi nejvýraznější změnou Hangouts je přidaná podpora zasílání a čtení SMS tak, aby uživatelé nemuseli přepínat mezi rozdílnými aplikacemi. Google pak dále usnadňuje sdílených osobních informací, tentokrát si posvítil na uživatelskou geografickou polohu, již lze snadno sdílet bez nutnosti jakékoliv manuální specifikace pozice. Vylepšení doznaly také videohovory, zobrazují se na celou obrazovku a software by se měl automaticky postarat o vylepšení obrazu kamery. Google rovněž reaguje na zvyšující se popularitu animovaných obrázků GIF a přidává do Hangouts podporu jejich zobrazení.

Novinky přináší také samotný Google+, přičemž se změn soustředí především na obrazový materiál. Dle svých slovo dovede nyní Google v obrazu rozpoznat přes 1000 různých objektů a uživatelé tak mohou ve svých albech vyhledávat pomocí klíčových slov. Funkce Auto Awesome určená pro velice snadné leč efektní úpravy fotografií přidává nové funkce – Action, Eraser a Movie. První z nich umožňuje tvorbu snímku s vícenásobným zobrazením pohybujícího se objektu (například snowboardista při skoku z můstku), druhá automaticky maže nežádoucí objekty ve fotografii a poslední umožňuje tvořit videospoty či prezentace z uživatelských fotografií a videí.

Google+ pro iOS by pak měl brzy přidat podporu zálohy fotografií prostřednictvím automatické synchronizace. Co se týká výše zmíněné funkce Auto Awesome, bohužel bude dostupná pouze pro zařízení běžící na Androidu 4.3 (a novějším).

 

Zdroj: Googleblog.blogspot.com

Našli jste v článku chybu?