Hlavní navigace

Google a Intel budou spolupracovat na optimalizaci Androidu pro smartphony

14. 9. 2011

Sdílet

Šéf Intelu Paul Otellini během své úvodní řeči na vývojářské konferenci Intel Developer Conference v San Francisku představil smartphone s novým čipem Medfield a operačním systémem Android. Nezmínil však, na jaké verzi Androidu tento smartphone běží. Intel se již delší dobu snaží, aby co nejvíce výrobců chytrých telefonů používalo jeho architekturu x86 a spojení s Googlem mu v tom může výrazně pomoci.

"Je to významný krok vpřed, díky kterému se naše procesory dostanou do širšího spektra mobilních telefonů," pronesl Otellini. Intel zatím v oblasti smartphonů nepodniká, Otellini však uvedl, že první chytrý telefon postavený na jeho procesoru se objeví v prvním čtvrtletí příštího roku. Medfield je jednoduše řečeno předělaný mobilní procesor Atom, který odebírá méně energie.

Intel a Google budou spolupracovat na optimalizaci všech budoucích verzí Androidu na úrovni kernelu (jádra) operačního systému, ale také ve specifických oblastech, jako je grafika nebo paměť, dodal Andy Rubin z Googlu. Intel chce z trůnu sesadit procesory ARM, které jsou ve většině dnešních smartphonů. Čipy od Intelu totiž (až doposud) odebíraly více energie než úsporné ARM modely.

Během své úvodní řeči Otellini sdělil také několik poznatků o novém procesoru s kódovým označením Haswell, který se objeví za dva roky v noteboocích. Podle dostupných informací má tento procesor mít o 30m% menší spotřebu energie než současné Core i5 procesory.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).