Hlavní navigace

Google a Apple chtějí proniknout do automobilového průmyslu

Sdílet

Jiří Paleček 31. 12. 2013

Poté, co si obě společnosti začaly konkurovat na trhu se smartphony a tablety, začaly s předními výrobci automobilů spolupracovat na zábavních a informačních systémech do aut.

Podle informací listu Wall Street Journal se Google spojil s německou automobilkou Audi a společně vyvíjejí informační systémy, o nichž poprvé promluví na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) příští týden. Oznámení Googlu má být odpovědí na iniciativu Apple s „iOS v autě", jež byla vyhlášena v červnu na vývojářské konferenci WWDC. V rámci tohoto projektu Apple vyvíjí technologii, jež umožní propojit iPhony s informačními systémy automobilů.


Výrobce iPhonu na projektu spolupracuje s automobilkami BMW, Mercedes-Benz a Honda Motor. Zatímco technologie Apple vyžaduje zařízení s iOS připojené k displeji zabudovaném v automobilu, Google chce svůj Android přímo integrovat do zabudovaného hardwaru ve vozu. Podle WSJ se každý rok vyrobí 80 milionů automobilů, takže potenciál je obrovský. Projektu chytrých automobilů se plánuje zůčastnit také Qualcomm, Intel nebo Nvidia.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?