Hlavní navigace

Gmail nabídne offline přístup

Sdílet

Čestmír Žák 28. 1. 2009

V polovině roku 2007 Google poprvé představil Gears, což je plugin do internetového prohlížeče, jež zajišťuje offline přístup k různým aplikacím, které lze běžně spustit pouze na webu v režimu online (například Google Docs, Reader RSS manager apod.). Již tehdy bylo zřejmé, že se Google bude snažit přinést tuto funkci také uživatelům Gmailu. 

Rajen Smith, senior product manager pro Google Apps k celé věci poznamenal, že "aplikace funkce Gears na Gmail byla poměrně náročná, neboť Gmail může skladovat až stovky tisíc zpráv". Z tohoto důvodu Google vyloučil možnost, aby si uživatelé přesouvali obsahy svého Gmailu na lokální disky počítače. To by totiž mohlo znamenat stahování mnoha a mnoha zbytečných gigabytů dat. Namísto toho byl vyvinut pokročilý algoritmus, který automaticky rozhoduje o tom, které zprávy se na lokální disk stáhnou.

Funkce Gmail offline by měla být uživatelům dostupná v průběhu několika dnů. Uvidíme, nakolik bude uživateli žádána, neboť s Gmailem lze v offline režimu pohodlně pracovat i dnes, a to prostřednictvím POP a IMAP protokolů, jež nasměřují poštu do libovolného poštovního klienta.

Není bez zajímavosti, že Google chystá offline verzi také pro svoji aplikaci Calendar. Ta však bude představena výhradně pro majitele účtu Google Apps.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).