Hlavní navigace

GFI software: phishingové útoky na sociální sítě letos budou pokračovat

5. 3. 2013

Sdílet

Z reportu vyplývá, že jedním z nejpalčitějších problémů virtuálního světa letos budou phishingové útoky na sociální sítě. Podle Martina Říhy z GFI Česká republika využívají kyberzločinci sociální sítě k hledání nových způsobů maskování během útoků na uživatele. Kvůli tomu, že se zaměřují na sociální sítě, zvyšují útočníci šanci na to, že se mnoho lidí stane jeho oběťmi a na počítače a mobilní zařízení si nainstalují malware.

Na Facebooku byli někteří uživatelé vlákáni do pasti takovým způsobem, že jim přišla zpráva o tom, že přestoupili pravidla sociální sítě. Zpráva podmiňovala uchování facebookového účtu potvrzením informací o účtu. Po kliknutí se uživatelé dostali na externí stránku, kde byli vyzváni k vyplnění informací o sobě.

Prostřednictvím sociálních sítí se útočí i na podnikové úrovni. Například na síti LinkedIn přistála majitelům společností ve schránce spamová zpráva jakoby od jejich zaměstnance. Po kliknutí na odkaz, který byl ve zprávě uvedený, se jim na počítače nainstaloval malware.

Zdroj: TZ GFI Software

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).