Hlavní navigace

GameStar: recenze NHL 11

27. 9. 2010

Sdílet

Ani titul Mistrů světa z letošního světového šampionátu z Německa nezabránil úbytku českých hráčů v NHL. V letošním roce se na vstupních kempech NHL objevilo „jen“ 54 hráčů, přitom před dvěma lety to bylo osmašedesát, loni jednašedesát. Co stojí za tímto úpadkem? Vliv na to má především odchod českých hráčů do KHL (Červenka, Jágr, Marek, Rolinek a další top hráči), stejně jako slábnoucí přísun mladých českých nadějí. I tak ale na soupiskách nalezneme pořád zajímavá jména, jako jsou Hemský, Havlát, Eliáš, či mladé naděje jako Voráček, Krejčí nebo Pavelec.


nhl 11

 

Série EA SPORTS NHL, která za poslední tři roky posbírala 22 různých ocenění za sportovní hru roku, oslavila s vydáním NHL 11 již 20. výročí své existence. Všechny recenze na poslední ročníky chrlily samou slávu a opěvovaly neuvěřitelně realistický fyzikální engine. Ale v sérii se objevily i nedostatky, po kterých mnozí odborníci volali už několik let.

nhl 11Jedním z těchto nedostatků bylo zlomení hokejky. Po x letech konečně tvůrcům došlo, že tento prvek prostě do hry patří a je jednou z „hlavních“ novinek NHL 11. Hokejky se vám pak jednoduše zlomí při nepovedených střelách golfem, sekáním, zaháknutím, či případným opotřebením, jako kosti bitkařů, kteří měli tu čest se potkat s Davidem Kočím v tváří tvář. Když se vám zlomí hokejka, máte několik možností, jak s danou situací naložit: buď si zajedete na střídačku pro novou, nebo můžete hrát bez ní a pak lze puk přikopávat bruslí či posouvat rukou. Další možností je to, že si můžete hůl půjčit od spoluhráče. To se zejména hodí v situacích, když jste ve svém obraném pásmu pod tlakem a váš obránce zlomí hůl, může si jí vypůjčit od útočníka. Zajímavým zpestřením jsou i zlomené hole, které se válejí na ledě do doby, než je přerušení. Vznikají pak z toho komické situace, jako například, když chcete vyslat spoluhráče do brejku, ale puk na poslední chvíli změní směr, protože zavadil o pletoucí se hokejku.

Celou recenzi si můžete přečíst na spřáteleném webu GameStar:

http://gamestar.cz/recenze/nhl-11-11606

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).