Hlavní navigace

GameStar: Football Manager 2011 - herní ekvivalent heroinu

Sdílet

Bob Koštanský 10. 11. 2010

Kdyby někdo chtěl pádně argumentovat o škodlivosti hraní PC her, dejte mu do ruky Football Manager 2011. Je to totiž ta nejnávykovější hra, jež se vám dostane pod kůži a nepustí vás, dokud nedohrajete další z mnoha sezón a zjistíte, že je pět hodin ráno. V tom horším případě samozřejmě nejdete spát vůbec, přestanete vycházet z domu a stanete se asociálním maniakem, myslícím jenom na to, kdy už si bude moct opět přenastavovat taktiky, hádat se s vedením klubu a hledat vhodné přestupové cíle. Jak by řekl Jack Thompson, pokud ho ještě nezastřelili, Football Manager způsobuje vysokou nezaměstnanost a tristní školní výsledky již od roku 2005, kdy se Sports Interactive odštěpili od Eidos a neměli práva na původní název Championship Manager. Tak vznikl název Football Manager. Championship Manager vychází dál, ale krčí se ve stínu dnes recenzovaného titulu, který každoročně patří mezi nejlépe hodnocené hry. Jak dopadl letos?

FM je z těch her, které každoročně nepřináší mraky změn nebo novinek. Místo toho se soustředí na vylaďování detailů z dílů předešlých, tak jako tomu bylo například v posledním ročníku. Letošní díl je však novinkami vzhledem k minulým dílům napěchovaný a zvedá už tak velmi vysokou laťku, kterou nastavil minulý ročník.

Hlavní novinkou letošního ročníku je nový systém vyjednávání smluv. Poprvé se vyjednávání zhostí hamižní hráčští agenti. Hra obsahuje detailní profily reálných agentů, z nichž každý má na starost několik hráčů. Agenti mají odlišné vlastnosti a ke každému se musí přistupovat individuálně. Hráč si také musí zvolit správnou strategii přestupů, jestli je lepší napnout klubový rozpočet a riskovat finanční ztrátu v případě hráčova selhání, či nasadit pokerface a vyjednat finančně nejvýhodnější transakci. Každá transakce nyní probíhá formou dialogu s tímto agentem a vypadá mnohem reálněji, než jak tomu bylo v předchozích ročnících.

 

Celý článek si můžete přečíst na sesterském serveru GameStar:

http://gamestar.cz/recenze/football-manager-2011-herni-ekvivalent-heroinu-11689

Našli jste v článku chybu?