Hlavní navigace

GameStar: Dead Rising 2 - vyvražďovačka zejména pro manažery

Sdílet

Jakub Vitásek 23. 10. 2010

dead rising 2 Dead Rising je jednou ze sérií oblíbených pro svou upřímnost a preciznost zpracování. Na nic si nehraje, je opravdu tím, čím vypadá, a nabízí jen to, co skutečně slíbila. Ačkoliv jde o druhý díl, neskýtá titul rovněž nikterak velkou návaznost na svého předchůdce - pár narážek v příběhu samozřejmě je, ty však ocení zejména hráči dřívějším dílem. Abychom měli tedy jak začít, uděláme vám menší přehled v příběhové linii.

Ta se odvíjí od momentu, kdy se, v kůži tvrďáka jménem Chuck Greene, rozjedete na motorce s motorovými pilami po bocích doslova kosit nemrtvé zástupy uprostřed jakéhosi druhu arény, specializované právě na tuto zvrácenou odrůdu sportu. Ta si ve své době našla vysokou míru popularity a jde v ní o nejvyšší počet rozmašírovaných zombíků. Na toto sportovní vyžití by se hlavní hrdina pravděpodobně nikdy nedal, kdyby mu jeho žena neumřela při prvním úniku nemrtvých a jeho dcera nebyla pokousána od jednoho z nich. To by pro ni normálně znamenalo transformaci do zombie, doba nicméně pokročila a existuje velice drahý lék jménem Zombrex, který nyní dcerka potřebuje každých 24 hodin mezi šestou a sedmou hodinou ranní. Proto se tedy Chuck vydává vydělat peníze tímto způsobem, aby jí mohl léčivo dopřát.

Jako by toho ale nebylo málo, Chucka cestou výtahem postihne další nepříjemnost. Ozve se totiž ohlušující výbuch, výtah zastaví a hrdina před sebou vidí cestou posetou krvežíznivými nemrtvými, kteří už si svůj hlad tlumí na několika přeživších. Vezme tedy svou dcerku a utíká s ní do bezpečí, jež poskytuje zdravým lidem speciální kryt – ten hře slouží jako základna. Z ní se Chuck vydává sehnat dceři Zomrex na další tři dny, dokud nepřijede armáda a nedá město pod karanténu. Protagonista je však opravdový smolař, jelikož se dozví, že z úniku zombií viní právě jeho: média mají záznam, jak Chuck dává na mříže bombu. Samozřejmě jde o podvrh, tudíž si do svého kalendáře Greene zapisuje kromě záchrany své dcery také očištění vlastního jména. Nutno je také podotknout, že ve hře funguje, ač notně popohnaný, opravdový čas, tudíž je potřeba si jej přísně hlídat, jinak dcerka nedopadne dobře.


Kompletní recenzi naleznete na sesterském magazínu GameStar!

Našli jste v článku chybu?