Hlavní navigace

Galaxy Tab 10.1 a Galaxy Nexus mají v USA utrum. Apple srazil Samsung na kolena

Sdílet

Jan Bednařík 4. 7. 2012

Na patentovém bojišti technologických firem to vře. Spojené státy americké vyhověli společnosti Apple a zakázaly prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 a smarthonu Galaxy Nexus z produkce jihokorejského výrobce Samsung na území USA.

O patentových tahanicích mezi předními hráči na poli spotřební elektroniky dnes slýcháme téměř denně. Největšími „nadšenci“ do soudních sporů jsou v tomto ohledu zajisté americký Apple, jihokorejský Samsung, nepřímo skrze operační systém Android americký Google, a nově také finská Nokia. Soudících se společností je samozřejmě více, avšak jmenovaná čtveřice aktuálně pálí z první linie.

 

Galaxy Tab 10.1

Minulý týden stanovil Americký okresní soud pro severní obvod Kalifornie zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1 z produkce Samsungu na území Spojených států z důvodu porušení patentu D504,889 popisujícího designérské zpracování zařízení. Soud shledal, že je inkriminovaný tablet „v očích běžného pozorovatele“ nerozlišitelný od tabletů iPad a iPad 2 z dílny podavatele žaloby, amerického Applu. Proti rozsudku se Samsung odvolal s žádostí o pozastavení zákazu prodeje, nicméně kalifornský soud před dvěma dny požadavek Samsungu zamítl a zákaz prodeje tabletu v USA definitivně platí.

galaxy tab 10.1

Galaxy Nexus

Další ránu obdržel jihokorejský výrobce minulý pátek, kdy americký soud přidal další předběžný zákaz prodeje, tentokrát smartphonu Galaxy Nexus, jenž Samsung společně s Googlem uvedl v říjnu loňského rokujako svou chloubu představující novou verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Dle tvrzení Applu smartphone porušuje čtyři z jeho patentů, a sice dotykové odemykání tahem prstu do strany, funkce automatické korekce, vkládání dat a sjednocené vyhledávání vztahující se k systému Siri. Poslední jmenovaný patent shledal kalifornský soud jako dostatečný důvod k zákazu prodeje telefonu Galaxy Nexus na území USA. Stejně jako v případě tabletu Galaxy Tab 10.1 Samsung požádal o pozdržení rozhodnutí, avšak soud byl i tentokrát nekompromisní a společnosti nevyhověl.

galaxy nexus

V pokračování článku na našem sesterském magazínu CIO Business World se dočtete také o patentových sporech mezi společností Nokia a Google, jež se týkají čerstvě představeného tabletu Google Nexus 7.

 


 

Čtěte dále: Světová patentová válka nabírá na obrátkách, Galaxy Tab 10.1, Galaxy Nexus a Nexus 7 jsou v ohrožení


 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?