Hlavní navigace

Galaxy Note 3 si v benchmarcích vedl výborně. Aby ne, když Samsung podvádí

Sdílet

Jan Bednařík 3. 10. 2013

Nad až podezřele dobrými výsledky v  benchmarcích smartphonu Galaxy Note 3 se pozastavili redaktoři technologického webu ArsTechnica. Důvodem byl fakt, že novinka od Samsungu v několika populárních nástrojích měřicích výkon mobilních zařízení výrazně porazila podobná konkurenční zařízení s papírově podobnými hardwarovými parametry. Pro přímé srovnání se hodí například LG Optimus G2, jenž běží na zcela stejném procesoru jako Galaxy Note 3, a přitom v testech dosáhl o více než 20 % horšího výsledku.

ArsTechnica zjistila, že Galaxy Note 3 jednoduše taktuje všechna jádra procesoru na nejvyšší možnou hodnotu a dočasně znemožní snížení výkonu, jakmile zaznamená, že byla na zařízení spuštěna některá ze známých aplikací pro benchmarking. Co víc, smartphone zjevně reaguje pouze na jména balíků benchmarků. To se redaktorům ArsTechniky podařilo dokázat pomocí dekompilace jednoho z mainstreamových benchmarků, změny názvů balíků a opětovné kompilace. V tomto případě již Note 3 nerozpoznal, že je na něm spuštěn benchmark a nepřešel do módu vysokého výkonu.

To je pochopitelně znát i na výsledcích, které se lišily zhruba o 17 %. Samsung se k celé záležitosti doposud oficiálně nevyjádřil, avšak je jisté, že si tímto počinem trhne v mediálním světě poměrně velkou ostudu.

 

Zdroj: Arstechnica.comTheverge.com

Našli jste v článku chybu?