Hlavní navigace

Gigabyte GA-X58A-UD9: extrémní napájení

16. 5. 2010

Sdílet

Společnost Gigabyte uvádí na trh základní desku GA-X58A-UD9, vybavenou novou konstrukcí s 24-fázovým napájením Unlocked Power, podporou 4-way grafiky včetně NVIDIA SLI a ATI CrossFireX.

GIGABYTE GA-X58A-UD9 je vybavena technologií GIGABYTE Unlocked Power s novou konstrukcí 24-fázového napájení, poskytuje maximální napájecí výkon pro nejnovější procesory společnosti Intel LGA1366 včetně nových Intel Core i7-980X Extreme Edition (6-jádrové), tak i pro nově chystané procesory s extrémním výkonem.

GA-X58A-UD9

Funkce přepínání napájení GIGABYTE Unlocked Power podle výrobce zvyšuje životnost komponent díky nové konstrukci Dual Power Switching. Při aktivování této funkce pracují 2 z 12 napájecích fází v tandemu, přičemž automaticky zapínají jednu sadu 12 fází a druhou vypínají, čímž se umožní klidový stav neaktivní sady. Sdílení zátěže napájení mezi dvěma napájecími sadami GIGABYTE Dual Power Switching teoreticky zdvojnásobuje životnost napájecích fází. GIGABYTE Unlocked Power je navíc vybaven integrovanou automatickou ochranou proti selhání (Auto Failure Protection), takže pokud je jedna napájecí fáze poškozená nebo selže, základní deska automaticky deaktivuje její skupinu 12 fází, což jí umožní nadále pracovat s použitím druhé sady 12 fází, na rozdíl od běžné základní desky, kterou by v tomto případě nebylo možné ani nastartovat.

Pokud zátěž CPU vyžaduje, aby bylo aktivních více než 12 fází, GIGABYTE Dual Power Switching se dočasně pozastaví a automaticky se odblokuje všech 24 napájecích fází, což umožní maximální dodávku napájecího výkonu. Pro ty, kteří se zabývají přetaktováním, to znamená, že je možné aktivovat všech 24 napájecích fází a získat tak extrémní napájecí výkon pro CPU.

Pro ty, kteří si chtějí složit počítač s vysokým grafickým výkonem nabízí GA-X58A-UD9 podporu 4-way grafiky PCI Express 2.0 (x16) pro ATI CrossFireX s Nvidia SLI. GA-X58A-UD9 dále poskytuje to nejnovější v oblasti přenosu a ukládání dat s podporou pro technologii GIGABYTE 333 Onboard Acceleration, včetně podpory SuperSpeed USB 3.0, SATA 6Gbps a RAID 0 pro až 4x rychlejší přenos dát v porovnaní s napájením SATA II a GIGABYTE 3X USB předchozí generace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).