Hlavní navigace

Futuristická budova společnosti Apple bude nejdříve v roce 2016

24. 11. 2012

Sdílet

Původně měl být projekt dokončen v roce 2015, nyní to však vypadá, že bude posunut minimálně o rok. S nápadem na stavbu futuristické budovy přišel Steve Jobs, který se jen pár měsíců před svou smrtí objevil na jednání městské rady v Cupertinu. Zde Jobs oznámil svůj plán na vybudování budovy ve tvaru "vesmírné lodi" na pozemku o rozloze 712 250 metrů čtverečných, jež by měla sloužit jako ředitelství Applu.

Apple podle agentury Bloomberg chtěl začít se stavbou již v tomto roce, městská rada Cupertina však nebude mít hotový posudek, který se zabývá dopady stavby na životní prostředí dříve než v červnu 2013. Teprve poté může rada projekt posvětit. Podle reálných odhadů však práce na stavbě nezačnou dříve než v roce 2014. Pravdou je, že o zdržení se postaral i samotný Apple, který v září nedodal předělanou verzi projektu tak, jak slíbil.

Podle všeho je velmi nepravděpodobné, že by město Cupertino mělo proti stavbě nějaké výhrady. Minulý rok starosta Gilbert Wong prohlásil, že město projekt určitě schválí. Apple poté začal obyvatelům Cupertina rozdávat brožury, ve kterých jsou popsány pozitivní dopady stavby na okolí Cupertina, mezi nimiž je například snížení množství dopravních prostředků, které každý den projíždějí městem nebo vznik nového parku o rozloze téměř půl milionu metrů čtverečných.


Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).