Hlavní navigace

Fujitsu uvádí nový mikroserver pro malé firmy

Sdílet

Čestmír Žák 14. 12. 2010

Společnost Fujitsu představila nový základní model mikroserveru PRIMERGY MX130 S1, který si klade za cíl přinést technologii centrálního serveru za cenu dostupnou i pro nejmenší firmy. Server PRIMERGY MX130 S1 podle Fujitsu pracuje s  platformou AMD pro souborové, webové a tiskové služby. Odpovídá potřebám začínajících a velmi malých firem, které chtějí konsolidovat své kritické elektronické zdroje a dosáhnout vyšší efektivity i flexibility při sdílení dat. PRIMERGY MX130 S1 představuje ekonomicky výhodnou alternativu pro sdílení cenných firemních dat vůči méně spolehlivým P2P sítím, snadno odcizitelným USB diskům či tradičním e-mailům.

Fujitsu dále uvádí, že svým tichým provozem navíc PRIMERGY MX130 S1 eliminuje i faktor, který v menších firmách často vyvolává nechuť k pořízení serveru – provozní hluk. Model MX130 S1 totiž při nečinnosti produkuje 19 dB hluku a díky malému provedení jej lze umístit i do velmi omezených prostor, stejně jako na stůl nebo pod něj. Jakožto plně vybavený server se PRIMERGY MX130 S1 dodává s volitelným operačním systémem Microsoft Windows Server 2008 R2 Foundation a může být osazen až 16 GB profesionální paměti ECC (s opravou chyb), takže si poradí s provozem sdílených aplikací běžného kancelářského serveru. Podle aktuálních potřeb firmy lze rozšiřovat paměťovou kapacitu, velikost pevných disků, nebo přidávat doplňkové karty a zálohovací řešení.

Nový mikroserver Fujitsu PRIMERGY MX130 S1 je v celém regionu EMEA&I dostupný již od 1. prosince 2010. Přístroj rovněž nabízí – stejně jako všechny servery Fujitsu PRIMERGY – tříletou záruku s možností registrace doživotní záruky na webu www.zatorucim.cz. Další informace o mikroserveru Fujitsu PRIMERGY MX130 S1 lze najít na webu cz.fujitsu.com/products/standard_servers/micro_server/primergy_mx130s1.html.

Našli jste v článku chybu?