Hlavní navigace

Fujitsu Stylistic M702: Tablet, který se nebojí terénu

Sdílet

Jan Bednařík 1. 3. 2013

Japonský výrobce Fujitsu na veletrhu MWC představil 10palcový tablet Stylistic M702, který klade důraz na mechanickou odolnost vůči okolním nepříznivým podmínkám. Zařízení běžící na operačním systému Android 4 se může pochlubit odolností proti prachu dle specifikace IP5X a odolnosti proti vodnímu proudu podle specifikací IPX5, IPX7 a IPX8, tedy v praxi by měl přežít ponořený v 1,5metrové hloubce po dobu 30 minut.

„Spotřebitelská zařízení pomohla nastartovat revoluci v mobilitě, ale pro mnoho pracovních prostředí jsou příliš křehká. S novým tabletem Stylistic M702 se zvýšenou odolností cílíme na mobilní pracovníky, jimž nabízíme tablet, který se dokáže vypořádat s nástrahami pracovního dne v terénu, a zajistit tak trvalou možnost práce," uvedl vedoucí divize Workplace Systems společnosti Fujitsu Dieter Heiss a poukázal také na fakt, že společnosti využívající levnější spotřebitelské tablety pro práci v terénu ve výsledku doznají vyšších nákladů spjatých s opravami či nákupem nových zařízení.

Dle společnosti by tak tablet mohl zaujmout především architekty, projektanty, stavitele a další pracovníky, již si v kanceláři příliš neposedí. Vzhledem k orientaci na firemní sféru tablet nabídne několik funkcí pro zvýšení bezpečnosti dat. Disponuje snímačem otisku prstů, umožňuje šifrování celého disku, vzdálené sledování zařízení a pomoc při obnově dat.

Zmínka Dietera Heisse o častém využití levnějších tabletů ve firmách má své opodstatnění. Odolná novinka Stylistic M702 se bude prodávat od 27 790 Kč. Dle výrobce je tablet k dostání už nyní online a u prodejců ve střední Evropě, na Blízkém východě, v Africe a v Indii.

 

Zdroj: Zdnet.comFujitsu.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).