Hlavní navigace

Fujitsu rozšiřuje své portfolio zařízení pro Windows 8

Sdílet

Pavel Kreuziger 31. 10. 2012

Řada dotykových zařízení obsahuje mimo jiné All-in-One počítač Esprimo X913-T, který využívá novinku v podobě ultrazvukového čidla přítomnosti uživatele. Toto čidlo maximálně šetří energii tím, že vypne monitor, kdykoliv se uživatel vzdálí od počítače. Naopak pokud uživatel sedí a počítač využívá, aniž by jej ovládal (například si na něm čte), neupadne díky tomuto čidlu model Esprimo X913-T do pohotovostního režimu.

Fujitsu Esprimo X913-T

Ještě je třeba doplnit, že je toto zařízení vybaveno 23palcovým multidotykovým displejem s vysokým rozlišením, funkcí rozpoznávání obličeje a možností naklopení do horizontální polohy pro spolupráci více uživatelů.

Dalším představeným modelem je tablet Fujitsu Stylistic Q572, který disponuje 10,1palcovým displejem či integrovaným snímačem otisků prstů. K jeho dalším vlastnostem pak patří plné šifrování disku (FDE) nebo možnost celodenní práce bez nabíjení díky vyměnitelné baterii.

Fujitsu Stylistic Q702

Fujitsu v řadě dotykových přístrojů pro Windows 8 nabízí i hybridní tablet Stylistic Q702. Ten lze používat buďto jako tablet nebo notebook (po připojení dokovací stanice s klávesnicí).

Fujitsu Lifebook T902

V neposlední řadě je tu konvertibilní notebook Lifebook T902. Ten je vybaven pokročilými funkcemi zabezpečení, mezi něž patří Intel vPro, čtečka karet SmartCard či modul TPM (Trusted Platform Module). Jako doplněk si lze pořídit i replikátor portů pro připojení v podniku či využít víceúčelovou volnou šachtu pro druhou baterii či pevný disk.

Všechna zařízení lze zakoupit ve verzi s Windows 8, ale i Windows 7, což je vhodné například pro firmy, které se zatím nerozhodly pro upgrade na nový systém.

 

Zdroj: TZ Fujitsu

Našli jste v článku chybu?