Hlavní navigace

Fujitsu rozšiřuje řadu Lifebook a představuje svůj první dotykový ultrabook

Sdílet

Redakce 17. 10. 2013

Mezi novinky ze série Lifebook U patří ultra tenký notebook Lifebook U554 a dotykový ultrabook Lifebook U574. Nové modely se vyznačují vysokou výdrží na baterii nebo vyspělými funkcemi jako je například pokročilá ochrana proti odcizení (Advanced Theft Protection, ATP), jež umožňuje v případě krádeže notebooku jeho vzdálené zablokování a smazání dat. Doplňkový modul šifrovacího procesoru (Trusted Platform Module, TPM) umožňuje šifrování a zabezpečuje tím data proti odcizení.

Lifebook U574 je první dotykový ultrabook od Fujitsu s obrazovkou o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Váží 1,6 kg a jeho tloušťka je 19 mm. Je vybaven modulem 3G/UMTS pro mobilní připojení, technologií PXE pro vzdálené spouštění, šifrovacím procesor TPM a pokročilou ochranou proti odcizení (ATP).

Lifebook U554 váží pouze 1,5 kg, má tloušťku pouhých 18 mm a obrazovku o úhlopříčce 13,3 palce s matným povrchem. Stejně jako předchozí model, je vybaven modulem 3G/UMTS, s možností vzdáleného spouštění pomocí PXE, doplňkovým šifrovacím procesorem TPM a pokročilou ochranu proti odcizení.

 

Zdroj: TZ Fujitsu

Našli jste v článku chybu?