Hlavní navigace

Freecom přináší digitální úložiště na český trh

Sdílet

Jáchym Krasek 27. 2. 2012

Výrobce Freecom, který je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, oznámil, že jeho řada digitálních úložných řešení je nyní k dostání i na českém trhu. Společnost navrhuje, vyrábí a prodává stolní i přenosné pevné disky, síťová úložiště NAS, flash disky, služby, DVD vypalovačky, profesionální RDX a pásková úložiště.

Freecom již své přenosné pevné disky, stolní disky, síťová úložiště i flash disky českým zákazníkům nabízí, avšak během několika následujících měsíců uvede na tuzemský trh kompletní sortiment svých produktů a služeb. Ty budou dodávány do maloobchodních řetězců, dealerům a e-shopům.

Freecom při vývoji svých produktů často spolupracuje s externími technologickými partnery a designery. Například produkt Mobile Drive Sq byl navržen ve spolupráci s uznávaným průmyslovým designerem Armanem Emamim, zatímco disky Mobile Drive XXS a Hard Drive XS 3.0 byly vyvinuty belgickým designerem Sylvainem Willenzem. Mobile Drive XXS se stal globálně nejmenším přenosným diskem a Hard Drive XS 3.0 zase prvním diskem na trhu s rozhraním USB 3.0, které umožňuje dosáhnout přenosové rychlosti až 130 MB/s.

Freecom navrhuje také pevné disky pro Mac produkty (Mobile Drive Mg), které jsou aktuálně v prodeji prostřednictvím Apple Stores a Apple Premium Resellers napříč celou Evropou, tedy i v České republice. Mobile Drive Mg se vyznačuje elegantním designem a lehkou hořčíkovou schránkou. Zároveň skvěle ladí se stylem Apple MacBook, přičemž jde o jeden z nejtenčích disků svého druhu. Většina produktů Freecom obsahuje software Green Button, který umožňuje úsporu energie ve chvíli, kdy zařízení není využíváno.

Našli jste v článku chybu?