Hlavní navigace

Foxconn bude vyrábět zařízení běžící na Firefox OS

Sdílet

Michael Kan 5. 6. 2013

Gigant Foxconn je známý především pro svá partnerství s předními výrobci elektronických zařízení, jako je Apple, Nokia, Sony, HP a další ale také pro kontroverze spjaté s pracovními podmínkami zaměstnanců. Díky čerstvě uzavřené smlouvě se společností Mozilla bude stát také za výrobou mobilních zařízení běžících na novém operačním systému Firefox OS. Jak uvedl generální ředitel pro divizi digitálních systémů společnosti Foxconn Young Liu, jednat by se mělo o smartphony, tablety, přenosné počítače nebo televizory.

Foxconn tedy nepřichází se svou vlastní značkou, nýbrž se dle tvrzení představitelů snaží pomoci výrobcům mobilních zařízení dostat na trh produkty, po kterých veřejnost v současné post-PC éře nejvíce volá. „Dnes je doba jiná, nelze již konkurovat pouze hardwarem, je potřeba myslet na kompletní UX (uživatelský zážitek nebo zkušenost, zkrátka celkový dojem z používání zařízení),“ říká Young Liu.

Firefox OS je založen na webovém standardu HTML5 a klade si za cíl konkurovat velikánům Google a Apple s jejich operačními systémy Android a iOS. První smartphony s Firefox OS by se měly dostat na trh v polovině letošního roku, přičemž je v současnosti potvrzeno již 18 telekomunikačních operátorů a pět výrobců včetně Sony, Huawei nebo LG, kteří plánují distribuovat/vyrábět zařízení s Firefox OS.

Jako malou ochutnávku ukázala společnost Mozilla 10palcový tablet běžící na Firefox OS. Zařízení má představovat referenční model, přičemž výrobce tabletu nebyl zveřejněn.

 

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?