Hlavní navigace

Fotoaparáty na internetu podražily, cena parfémů a notebooků klesá

2. 7. 2009

Sdílet

Fotoaparáty na internetu podra, cena parfémů a notebooků klesáZ monitorovaných došlo v posledních třech měsících k nejvýraznějšímu zdražení u digitálních fotoaparátů. Zatímco v dubnu letošního roku byla průměrná cena digitálního fotoaparátu prodávaného na internetu 4 884 Kč, v červnu se prodávalo v průměru za 5 630 Kč, což je nárůst bezmála o 12 %.

Z posledních výsledků měření vyplývá, že lze stále ušetřit na nákupu značkových parfémů. V této komoditě je i nadále patrný trend snižování cen. Zatímco loni v prosinci byla průměrná cena parfému 1 034 Kč, letos v červnu se parfémy prodávaly v průměru za 984 Kč. Hlavním důvodem je obrovská konkurence na internetu a posilující česká koruna, která snižuje nákupní ceny parfémů dovážených ze zahraničí.

Stejně jako parfémy jsou momentálně výrazně levnější také notebooky. Jejich průměrná cena v červnu dosáhla hodnoty 21 434 Kč, což je o více než 6 % nižší suma než v dubnu. Během dvou měsíců tak mohli spotřebitelé na nákupu podstatně ušetřit. Ceny notebooků jsou aktuálně velmi nízké a vzhledem k minimálním maržím to pro obchodníky v současné době určitě není jednoduché.

Společnost Karsa Technologies měří ceny zboží na internetu speciálně uzpůsobenou aplikací zaznamenávající data z vybraných tuzemských e-shopů.


Průměrná cena komodit prodávaných na internetu (únor/duben/červen):


Digitální fotoaparáty (4 778 Kč/4 884 Kč/5 526Kč)
Parfémy (1 001 Kč/996 Kč/984 Kč)
Notebooky (24 903 Kč/22 882 Kč/21 434 Kč)

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).