Hlavní navigace

Fotoaparát BenQ S1420 - kompakt s rybím okem

Sdílet

Adam Kencki 25. 2. 2011

Společnost BenQ představuje fotoaparát s označením S1420. Novinka nabídne rozlišení 14 megapixelů, optický stabilizátor obrazu, 26mm širokoúhlý objektiv, 5x optický zoom a 3” displej. Disponuje také podporou technologie HDR II, LOMO efektem, režimem „rybí oko“ a filtrem pro zdůraznění barev. Fotoaparát byl designéry oblečen do zářivě oranžového metalického kabátku. Podle výrobce se BenQ S1420 hodí zejména pro ty uživatele, kteří kladou velký výraz na obrazovou kvalitu a zároveň ocení kompaktnost a ovladatelnost svého stylového fotoaparátu.

Optický stabilizátor obrazu obsažený v novém modelu S1420 automaticky zabraňuje rozmazání snímků a kompenzuje tak důsledky nechtěných pohybů fotoaparátu nebo pomalé rychlosti závěrky. Technologie vylepšení obrazu BenQ HDR II podle výrobce umožňuje uživatelům získat snímky vysoce kontrastních scén, které je jinak velmi obtížné správně vyfotografovat.  Navíc jsou výsledky funkce HDR II na první pohled viditelné i na 3,0” displeji, takže uživatel vždy přesně ví, jaký druh snímku pořizuje.

Produkt BenQ S1420 nabízí celou škálu kreativních režimů pro fotografování – patří sem například „LOMO“, „Rybí oko“ nebo nástroj pro zvýraznění barev. LOMO filtr k pořízeným fotografiím přidává tmavé rohy, přepálené expozice a přesycené barvy, díky čemuž z obyčejných momentek vytváří kreativní fotografie. Efekt rybího oka můžete použít k dosažení širokoúhlého, polokulovitého vzhledu fotografií - získáte tak nový zdroj zábavy. Nástroj pro zvýraznění barev uživatelům umožňuje zvolit si jednu barvu a potlačit všechny ostatní do černobílého spektra – fotografie tak získá na atmosféře, náladě a osobitosti. BenQ S1420 dokáže také nahrávat video v HD rozlišení 720p. Cena fotoaparátu činí 2.325 Kč bez DPH (2790 Kč s DPH).

Foto: Fotolia, SSilver

Našli jste v článku chybu?