Hlavní navigace

Flickr dnes začíná mazat starší fotky

Sdílet

Pavel Kreuziger 5. 2. 2019

Až doposud měli neplatící uživatelé k dispozici zdarma 1 TB online úložiště, což stačilo na umístění více než půl milionu fotografií průměrné velikosti. Nový vlastník Flickru – SmugMug – však oznámil, že rozhodnutí předchozího majitele (Yahoo) nabídnout tak obrovské úložiště zdarma bylo chybou, která podceňovala hodnotu placeného úložiště a přitahovala lidi, kteří měli zájem o ukládání zdarma, nikoliv nutně milovníky fotografií.

Od 8 ledna 2019 už neplatící členové, kteří překonali limit tisíce souborů, nejsou schopni na Flickr uploadovat další snímky. A ode dneška, tedy úterka 5. února 2019, začíná Flickr fotografie a videa nad daný limit mazat, přičemž začíná nejstaršími médii.

Aby vám váš obsah nezmizel, můžete buďto upgradovat na placený účet Flickr Pro nebo si svoje obrázky stáhnout a uložit si je lokálně (volitelně skrze sekce Camera Roll nebo Albums).

Čas ovšem ubíhá, takže pokud nechcete riskovat, že o nějaký obsah přijdete, pusťte se do stahování co možná nejdříve, tedy pro případ, že nechcete připlácet za prémiový účet. A i když na onen placený účet přece jen upgradujete, rozhodně není špatný nápad si svoji práci zálohovat i lokálně. Ani cloud totiž není všespasitelný.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?