Hlavní navigace

Firefox začne v březnu tlumit automaticky přehrávaná videa

6. 2. 2019

Sdílet

Od března však prohlížeč tenhle otravný prvek začne automaticky tlumit. Od uvedení Firefoxu 66 dne 19. března budou automaticky přehrávaný zvuk či video na nově otevírané stránce ve výchozím nastavení ztlumeny. Zvuk uslyšíte jen po přímé interakci uživatele – například po kliknutí na tlačítko přehrávání. Ztlumená automaticky přehrávaná videa se budou přehrávat i nadále, akorát bez zvuku.

U stránek, kde je automatické přehrávání videí se zvukem žádoucí (například na YouTube), mohou uživatelé kliknout na novou ikonku v panelu Firefoxu a automaticky přehrávaný zvuk tak povolit.

Novinka neovlivní ani stránky, kterým uživatel umožnil přístup ke svému fotoaparátu/webkameře a mikrofonu, což bývá zpravidla za účelem video konferencí.

Mluvčí Mozilly v e-mailu portálu Gizmodo napsal: „Blokování automatického přehrávání je pouze jedním krokem v našem plánu zredukovat uživatelům obtíže a vést webové stránky k navrhování zážitků, jež respektují volbu uživatele.“

„Existuje mnoho menších, často lokálních stránek, které nemají zdroje na to, aby se rychle vyvinuly, a které mohou být takovou změnou výrazně ovlivněny. Chtěli jsme získat čas na kontaktování partnerů a implementaci více front-endové kontroly ze strany uživatelů před započetím distribuce této funkce.“

Chrome, aktuálně nejpopulárnější prohlížeč na světě, začal s blokováním automaticky přehrávaného webového obsahu se zvukem ve výchozím nastavení v loňské verzi 66. Stejná funkce je také součástí prohlížečů Apple Safari a Microsoft Edge.

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).