Hlavní navigace

Firefox 4 zvyšuje náskok před IE9

Sdílet

Jiří Paleček 17. 5. 2011

Na počátku května počet uživatelů Firefoxu 4 zaznamenal prudký nárůst, zatímco podíl IE9 na trhu spíše stagnoval. "Od aktivace systému, který uživatele Firefoxu 3.5 a 3.6 upozorňuje na dostupnost verze 4, jsme zaznamenali velký nárůst počtu uživatelů nejnovější verze našeho webového prohlížeče," stojí v prohlášení na blogu společnosti Mozilla. "Nárůst počtu uživatelů Internet Exploreru 9 je oproti tomu velmi pomalý."

Mozilla nedávno oznámila, že během června začne s automatickým upgradem uživatelů Firefoxu 3.5 na nejnovější verzi svého prohlížeče. Bude to vůbec poprvé, co Mozilla zvolí tento přístup, díky kterému by v následujících měsících mělo Firefox 4 začít používat dalších 12 milionů lidí. Společnost nedávno oznámila, že již zaregistrovala přes sto milionů stažení nejnovější verze svého prohlížeče. Podle společnosti StatCounter, Firefox 4 včera držel 16 % trhu, zatímco na devátou generaci Internet Exploreru připadá pouhých 5 %. Podle předpokladů by však měl IE9 překonat hranici 10% během pár měsíců.

 


Pro nejnovější generace obou zmíněných prohlížečů jsme vám již přinesli celou řadu tipů a triků, které jsou vám přístupné pod následujícími odkazy.

 

Tipy a triky pro Internet Explorer 9: http://pcworld.cz/software/tipy-a-triky-pro-internet-explorer-9-3-dil-16890

Dostaňte z Firefoxu 4 maximum: http://pcworld.cz/software/dostante-z-firefoxu-4-maximum-3-dil-20281

Našli jste v článku chybu?