Hlavní navigace

FBI vypíná servery napadené hrozbou DNSChanger, hrozí ztráta připojení k internetu

9. 7. 2012

Sdílet

Počet počítačů stále ještě infikovaných malwarem DNSChanger je podle odhadů společnosti Symantec kolem 300 000 a tato situace by mohla být velkou výzvou pro řadu koncových uživatelů a zejména pro malé a střední firmy. Malé a středně velké firmy, ostatně jako dnes už každá firma, spoléhají na internet a potřebují jej ke svému každodennímu provozu, takže odstavení od internetu by mohl být velmi vážný problém. Navíc malé a střední firmy často nemají specializované IT oddělení, takže by pro ně mohla být situace kolem DNSChangeru katastrofou, pokud neučiní ty správné kroky.

Prověřte si svůj počítač

“Hrozbu DNSChanger se naštěstí podařilo eliminovat důsledně a v zárodku. Ochrana proti ní je celkem snadná, každý se může sám snadno přesvědčit, jestli jeho počítač je nakažený nebo není. Stačí v prohlížeči otevřít stránku http://www.dns-ok.us/a výsledek se ihned zobrazí,” říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.


Pokračování aktuality o DNS serverech obecně a principu fungování malwaru DNSChanger naleznete na sesterkém magazínu CIO Business World:

Čtěte dále: FBI dnes vypne servery spojené s malwarem DNSChanger


Zdroj: TZ Symantec, TZ Eset, CIO Business World

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).