Hlavní navigace

Facebook získal kontrolu na podvodnou doménou facebok.com

21. 9. 2010

Sdílet

Právě toho se dle služby WHOIS, která vám umožní zjistit, na koho je která doména registrovaná, rozhodl využít jistý Franz Bauer, jenž je dle dostupných informací ubytován v jednom německém hotelu v Mnichově. Je však víceméně jisté, že se nejedná o jeho pravou identitu.

Doména facebok.com až doposud nabízela laciné produkty společnosti Apple a svým vzhledem velmi připomínala Facebook. To se však nelíbilo jeho provozovatelům a začali se s údajným majitelem o tuto domény soudit, což se jim dle včerejší zprávy uveřejněné na webu TechCrunch.com podařilo dotáhnout do zdárného konce a získat tuto doménu pod svou kontrolu.

Pochybných domén tohoto typu, jejichž majitelé spoléhají na to, že se člověk při zadávání webové adresy do prohlížeče nepatrně přepíše, je přitom spousta. I když zatím nedošlo k podání oficiální žaloby, očekává se, že se Facebook v dalším kole pokusí získat domény faceboook.com nebo facebooj.com, které až doposud směřovali na stejnou pochybnou stránku.

Když však činnost této sociální sítě porovnáme se snažením ochránit své uživatele před podvodnými doménami ostatních internetových velikánů, nezbývá nám než konstatovat, že Facebook v této sféře poněkud zaostává a má co dohánět.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).