Hlavní navigace

Facebook upravuje skupiny, přibalil tlačítko Send

26. 4. 2011

Sdílet

Možnost vytvářet skupiny na Facebooku se ukázala jako velmi dobrý nápad, když od svého uvedení do nynější podoby, ke kterému došlo v říjnu roku 2010, uživatelé vytvořili na 50 milionů různých skupin.

Programátoři se proto rozhodli přidat několik nových funkcí. Nyní máte možnost pokládat otázky či vkládat dotazníky takovým způsobem, že na ně mohou odpovídat pouze členové daných skupin. Fotky z divokých večírků již nadále nemusíte sdílet s celou rodinou i šéfem, ale pouze s vybranými jedinci z okruhu přátel, například spolubydlícími.

Spoustu času vám pak ušetří možnost vložení celého alba fotografií, jež bylo až doposud nutné vkládat jednotlivě. Správcům přibylo oprávnění před připojením do skupiny schvalovat nové členy.

Zavedeno bylo také tlačítko Send (poslat), které je jakýmsi bratříčkem populárního tlačítka „Líbí se mi“, jež výrazně zjednodušilo a zpopularizovalo sdílení obsahu.

Na rozdíl od tlačítka „Líbí se mi“, s jehož pomocí lze sdílet obsah se všemi přáteli, umožňuje tlačítko Send sdílet pouze s určitou skupinou uživatelů. Po kliknutí na něj získáte možnost vepsat jméno přítele, skupiny či název e-mailové adresy, stejně jako krátkou osobní zprávu. V současnosti jej používá již více než 50 internetových portálů, dle tvrzení programátorů budou brzy následovat další stovky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).