Hlavní navigace

Facebook umožní vymazání historie

Sdílet

Pavel Kreuziger 2. 5. 2018

Příhodně nazvaná funkce Clear History (vymazat historii) bude oficiálně zpřístupněna v příštích měsících. Zvládne vymazat záznamy o všem, na co jste kdy klikali (včetně reklam) a o webech, které jste navštívili, i další data ze serverů společnosti. Můžete si taktéž nastavit, aby data o vás firma přestala sbírat úplně. Zuckerberg to přirovnal k mazání cookies a historie z webového prohlížeče.

„Jakmile tuto aktualizaci vydáme, budete moci vidět informace o aplikacích a webech, s nimiž jste interagovali, a tyto informace budete schopni vymazat ze svého účtu. Dokonce budete schopni i vypnout ukládání těchto informací u vašeho účtu,“ napsal Zuckerberg v příspěvku na Facebooku.

Viceprezident a ředitel Facebooku pro oblast soukromí Erin Egan v příspěvku na blogu vysvětlil, že společnost daná data nebude mazat zcela; stále je bude sbírat, ale nebudou spojena s konkrétními účty. „Aplikace a weby používající funkce jako tlačítko Like nebo Facebook Analytics nám posílají informace, na jejichž základě jsou jejich obsah i inzerce lepší. Tyto informace využíváme i k tomu, abych vylepšili vaši zkušenost s Facebookem,“ napsal Egan.

„Budeme spolupracovat s obhájci soukromí, akademiky, politiky a regulátory, aby nám k našem přístupu poskytli své podněty, což se týká i našeho plánu na odstranění identifikovatelných informací a výjimečných případů, kdy informace potřebujeme z bezpečnostních důvodů,“ dodal.

Zuckerberg řekl, že lidé o tuto funkci, která se objevuje v důsledku skandálu Cambridge Analytica, společnost žádali, ale varuje, že využívání této možnosti může mít negativní vliv na vaši zkušenost s Facebookem.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?