Hlavní navigace

Facebook údajně spustí konkurenci Snapchatu zvanou „Slingshot“

19. 5. 2014

Sdílet

Nová aplikace, interně známá jako Slingshot, by podle včerejší (nedělní) informace Financial Times, který citoval zdroje seznámené s projektem, mohla být představena již v průběhu května. Zdroj však novinám řekl, že by se Facebook ještě mohl rozhodnout vývoj produktu zastavit.

Facebook prý však „nekomentuje zprávy založené na fámách a spekulacích.“

Slingshot má podle FT uživatelům umožnit výměnu krátkých video zpráv. Má přímo konkurovat Snapchatu, populární aplikaci, která svým uživatelům umožňuje pořídit rychlou fotku či video, které po prvním zobrazení zmizí (podle vyšetřování amerických úřadů však prý Snapchat svým uživatelům lhal, neboť jejich data ukládal na svých serverech).

Snapchat počátkem května přidal nové funkce – textový a video chat.

Alternativa od Facebooku nenabídne videohovory, ale bude spíše fungovat jako TapTalk, aplikace, která umožňuje uživatelům poklepat na profilový obrázek přítele a rychle mu zaslat fotografii či video, které se po zobrazení smažou.

Slingshot je ve vývoji již několik měsíců a pravděpodobně se bude jednat o samostatnou aplikaci. Financial Times navíc dodal, že výkonný ředitel Facebooku Mark Zuckerberg na projekt osobně dohlíží od té doby, co se jeho společnosti loni nepodařilo koupit Snapchat, za nějž nabízela tři miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).