Hlavní navigace

Facebook údajně pracuje na agregační zpravodajské službě Reader

Sdílet

Ian Paul 24. 6. 2013

Na své čtvrteční tiskové konferenci sice Facebook neodhalil očekávanou „náhradu“ za Google Reader, avšak dle zvěstí pravděpodobně stále na agregační zpravodajské službě pracuje. Mělo by se jednat o aplikaci pojmenovanou jako Reader, jež nabídne prohlížení elektronických zpráv z různých zdrojů. S informací přišel magazín The Wall Streat Jurnal, podle nějž má být Reader cílen na mobilní zařízení a zřejmě se bude velice podobat konkurenční službě Flipboard.

S blížícím se datem ukončení mezi uživateli velmi populární RSS čtečky Google Reader by dávalo naprostý smysl, aby Facebook podobnou službu spustil. Jak se ukazuje, Facebook zřejmě nemá plány vyvinout pouze klasickou RSS čtečku schraňující články vybraných magazínů, nýbrž aplikaci agregující také příspěvky pocházející ze sociálních sítí.

Pokud se Facebook opravdu chystá spustit vlastní čtečku zpravodajského obsahu a příspěvků uživatelů, bude mít dle analytické společnosti Gartner na trhu poměrně silnou konkurenci. Jedná se především o již výše zmiňovanou zavedenou službu Flipboard nebo také aplikace jako Zite či Feedly. Otázkou navíc zůstává, zda budou ochotni nakladatelé spolupracovat. Facebook se totiž bude nepochybně snažit čtečku zaplnit svou reklamou, což by mnoha magazínům taktéž vydělávajícím na reklamě nemuselo být právě po chuti.

Oficiální představitelé Facebooku se ke zvěstem o nadcházející softwarové čtečce zatím nijak nevyjadřují, tudíž si na oficiální informace budeme muset ještě počkat.

 

Zdroj: IDG News Service, Online.wsj.com

Našli jste v článku chybu?