Hlavní navigace

Facebook spouští novou mobilní aplikaci Messenger

Sdílet

David Daw 10. 8. 2011

Nová aplikace Messenger (Zprávař), již si mohou uživatelé bezplatně stáhnout do svého smartphonu, rozšiřuje možnosti chatování, které do současnosti nabízel původní mobilní klient známý pod názvem Zprávy. Nová aplikace nabídne sdílení geografické lokace, fotografií a především nástroj pro chatování s jednotlivými přáteli či celými skupinami. Utilita je aktuálně dostupná pro smarpthony výrobce Blackberry a Apple (včetně zařízení iPod Touch a iPad) a pro mobilní zřízení běžící na OS Android. V České republice zatím aplikace není bohužel dostupná, na demonstrační webové stránce se můžete dočíst pouze "Již brzy".

V březnu letošního roku Facebook zakoupil společnost Beluga zabývající se vývojem aplikací zprostředkujících textovou komunikaci skrze datové přenosy a jak se zdá, několik vývojářů zmíněné společnosti se na tvorbě aplikace Messenger podílela. Načasování vypuštění aplikace společně s představenými funkcemi svádí k myšlence, že se jedná o přímou odpověď na novou rychle se rozvíjející sociální síť Google+ a její mobilní aplikaci Pokec.

Společnost Facebook nicméně opakovaně odmítá, že by vlna aktuálních oznámení a nových doplňků, jako je například videochat, jakkoliv souvisela se zvyšující se popularitou konkurenčního Google+. Nicméně vzhledem ke strmému růstu sítě Google+, jež během krátké doby získala přes 25 milionů uživatel, můžeme jen stěží uvěřit, že se Facebook necítí alespoň částečně ohrožen.

Našli jste v článku chybu?