Hlavní navigace

Facebook umožní lépe kontrolovat statusy

29. 6. 2009

Sdílet

Facebook umožní lépe kontrolovat statusy

 

Komunitní síť Facebook by se v dohledné době měla opět výrazněji posunout vpřed. A to zdánlivě nepříliš významnou maličkostí, jež má ale slušný potenciál. Jedná se o vylepšení funkčnosti takzvaného Statusboxu, neboli Publishera. Zkrátka rozhraní, s jehož pomocí na Facebooku uživatelé zadávají své statusy, případně nahazují zajímavé linky, přikládají videa nebo fotografie. Zatím je možné jeho dosah ovlivnit v samotném nastavení, avšak nově by to mělo jít rovnou při vkládání příspěvku.

Tento způsob je už testován v betaverzi, která zatím funguje jen těm uživatelům, kteří mají v nastavení zaškrtnuto zobrazování veškerých příspěvků všem. Ti si pak při psaní update mohou vybrat, zda dojde ke zobrazení pouze přátelům, přátelům vašich přátel, celým sítím či dokonce celému internetu. Je možné nadefinovat i zvláštní skupiny a následně se dělit o příspěvky jen s nimi. 

Facebook si od tohoto kroku slibuje to, že uživatelé budou mít tendenci ještě více updatovat své profily, když dostanou lepší možnost kontrolovat, kdo příspěvky uvidí. Možná ale dojde i k tomu, že sice bude publikováno více noticek a dalších záležitostí, ale celkově je kvůli filtrům uvidí méně lidí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).