Hlavní navigace

Facebook rozhoduje za nás, všem potají změnil e-mail

Sdílet

Jan Bednařík 26. 6. 2012

Nejnavštěvovanější sociální síť si pro uživatele nachystala nové překvapení. Bez předchozího upozornění všem uživatelům změnila primární emailovou adresu na Facebook mail.

Správci Facebooku mají evidentně pocit, že je jejich vlastní systém zpráv veřejností málo využíván a snaží se jej protlačit mezi uživatele. Nemůžeme říci, že by chodili kolem horké kaše, namísto změny funkcionality zpráv, designu či dostupnosti a následné agitace prostřednictvím líbivé reklamy rovnou upravili osobní informace zobrazené na profilu všech uživatelů a jako primárně zobrazený mail nastavili Facebook-email spadající do domény @facebook.com. Přesvědčit se koneckonců můžete na vlastním profilu. V případě Timeline naleznete mailovou adresu v sekci O mně -> Kontaktní údaje. Pokud Timelinu stále úspěšně odoláváte, zabrouzdejte do sekce Informace -> Kontaktní údaje.

facebook timeline nový mailfacebook nový mail

Motivace tohoto počinu je zcela zřejmá, vytvořit podobnou funkcionalitu není programátorský úkol na jeden večer a vývojáře zajisté stál značné úsilí. Od roku 2010, kdy byla funkce představena, si nicméně nenašla patřičnou oblibu, uživatelé mnohem frekventovaněji využívají online chat, nežli zasílání emailových zpráv v rámci Facebooku nebo dokonce na běžné freemaily.

Mnoho uživatelů nad touto událostí jistě mávne rukou, „vždyť se přece jedná o obyčejný email“. Chování Facebooku má ale dalekosáhlejší důsledky, než jen několik otrávených komentářů a nutnost naklikat si zpět původní stav. Vedení sociální sítě svým despotickým jednáním jasně stanovuje, kdo je tady pán a kdo pouhý uživatel, který především slouží jako konzument reklamy a prostředník pro generování peněz vyšších společností.

 

Pokračování článku včetně postupu, jak vrátit nastavení emailu do starých kolejí, naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World:


Čtěte dále:

Diktátorský Facebook vám za zády změnil profil. Získejte zpět svou emailovou adresu


 

Zdroj: Facebook.com, Gizmodo.com

Našli jste v článku chybu?