Hlavní navigace

Facebook posílil zbraně proti falešným účtům

18. 4. 2017

Sdílet

Shabnam Shaiková, manažerka technického programu týmu ochrany a péče (opravdu se to tak jmenuje, pozn. red.) Facebooku, vysvětluje na čerstvém příspěvku, že lidé sociální síť používají pro tvorbu smysluplných spojení. To je podle ní možné jen tehdy, pokud jsou interakce autentické a pokud lidé používají svá skutečná jména.

Vedlejším následkem toho, že se svým účtem máte spojenou svou pravou identitu, je, že to většinu lidí nutí jednat zodpovědně, čímž (snad) napodobují své skutečné chování „z reálného světa.“ Shaiková tvrdí, že falešné účty podle tohoto vzorce nejdou a jsou často spojeny s tvorbou a šířením spamu. I proto se tým Facebooku tolik zaměřuje na to, aby je z platformy dostal pryč.

Jeden z nejnovějších pokusů Facebooku v této oblasti je zjednodušení identifikace určitých vzorců aktivity spojené s falešnými účty, aniž by bylo nutné se dívat na konkrétní obsah, který dané účty zveřejňují. K příkladům patří opakované příspěvky nebo výrazný nárůst odeslaných zpráv.

Tato zlepšení již nesou své ovoce – Facebook odstranil více než 30 tisíc falešných účtů ve Francii. Systém však zatím není dokonalý a je tak dost možné, že čeští uživatelé si budou svou relativní anonymitu užívat ještě nějakou dobu.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).