Hlavní navigace

Facebook nastolil novou politiku. Nyní lze sledovat kohokoliv, nejen přátele

15. 9. 2011

Sdílet

Nejpopulárnější sociální síť Facebook přidává novou funkci, jejíž povaha výrazně mění poilitku ochrany soukromí uživatelů. Od nynějška bude možné sledovat dění libovolných osob, tedy nejen těch, které máte ve svém seznamu přátel. Myšlenku nové funkce, jež se skrývá pod tlačítkem Subscribe, si Facebook zdánlivě propůjčil od konkurenčních sítí Google+ a Twitter, kde koncept "následování" osob představuje běžnou praxi.

Druhým novým nástrojem jsou pak seznamy přátel, jež umožňují jednodušeji sdružovat své přátele do kategorií jako blízcí přátelé, kolegové nebo známí a těmto kategoriím nastavit určitá práva. Podle oficiálního blogu by nová funkce měla být u většiny uživatelů Facebooku přístupná do konce týdne. Některé seznamy (například práce, škola, rodina, město) Facebook vytvoří sám místo uživatele. Ten pak bude moci přátele z těchto seznamů mazat a vytvářet seznamy nové.

Stejně jako u Google+, i zde si uživatel bude moci zvolit, statusy které skupiny si přeje zobrazovat na hlavní stránce Facebooku. Google+ je v současné době největším konkurentem Facebooku - od svého spuštění v červnu tohoto roku nalákal již přes 25 milionů uživatelů. Většině lidí se líbí právě jeho kruhy (circles), které umožňují přátele jednoduše organizovat do skupin. Podle Facebooku nové chytré seznamy však nejsou kopií kruhů z Google+, ale pouhým vylepšením řady funkcí, které existovaly na této sociální síti již několik let, ale bylo je obtížné najít.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).