Hlavní navigace

Facebook má 955 milionů měsíčně aktivních uživatelů

Sdílet

Jiří Paleček 29. 7. 2012

Cena akcií Facebooku se po zveřejnění finančních výsledků propadla na historické minimum 23,94 dolarů, hodnota akcie tak od vstupu společnosti na burzu klesla už o 11 %. I když příjmy Facebooku za uplynulé tři měsíce činily 1,18 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 32 %, výdaje dosáhly 1,93 miliardy dolarů. Celkem vzato se společnost ocitla ve ztrátě 157 milionů dolarů. Počet aktivních uživatelů byl k 30. červnu 955 milionů, což vykazuje ve srovnání s tím samým obdobím minulého roku nárůst o 29 %.

O 69 % meziročně narostl počet mobilních uživatelů Facebooku, kterých bylo v druhém čtvrtletí tohoto roku 543 milionů. Analytici se však stále ptají, zda Facebook dokáže na přibývajícím počtu uživatelů adekvátně vydělat. "Mobilní uživatelé jsou pro Facebook obrovskou příležitostí," nechal se slyšet Mark Zuckerberg. "Naším cílem je spojit všechny lidi po celém světě. Očekáváme, že během příštích pěti let bude mít smartphone 4 až 5 miliard lidí."

Zuckerberg během své řeči několikrát uvedl, že se společnost snaží vydělat na mobilních uživatelích. Jen reklamy typu "sponsored stories", jež se uživatelům zobrazují mezi novými příspěvky na Facebooku, vydělávají milion dolarů denně a polovinu z toho přináší právě uživatelé mobilních zařízení.


Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?