Hlavní navigace

Facebook Lite končí

22. 4. 2010

Sdílet

Facebook Lite končí


Facebook Lite fungoval sedm měsíců a představitelé této sociální sítě včera na blogu poděkovali všem, kdo ji užívali s tím, že "se toho díky nim hodně naučili."

Podle Raye Valdese z analytické společnosti Gartner Facebook již svou odlehčenou verzi nepotřeboval, neboť "vylepšil svou standardní verzi tak, že se již rychle načítá i s pomalějším připojením k internetu, takže již odlehčené verze není třeba." Facebook Lite uživatele omezoval v používání některých funkcí, které standardně nabízí.

"Mnoho lidí Lite verzi nepoužívalo a dá se říci, že o ní mnoho lidí ani nevědělo," říká Nick O'Neil z webu AllFacebook.com. Na známém blogu, který se zabývá sociálními médii Mashable.com, se však ihned po oznámení ukončení fungování Facebooku Lite vynořila řada rozhořčených zpráv od lidí, kteří odlehčenou verzi využívali v zaměstnání, neboť přístup ke standardní verzi tam mají zakázán. Tím, že verze Lite byla určena především pro rozvojové země s pomalým připojením k internetu, se už nikdo moc nezabýval.

Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).